Usuwanie zmarszczek – wygraj młodość

Zmarszczki potrafią być utrapieniem każdej kobiety. Powstają zwykle podczas starzenia się skóry oraz mogą być skutkiem promieniowania słonecznego, hormonów oraz genów. Te zmiany skórne są pierwszą oznaką starzenia się. Wpływają na obniżenie samooceny osób, które je posiadają. Obecnie istnieje wiele metod na usunięcie niechcianych zmarszczek.

Jakie są skuteczne zabiegi na usunięcie zmarszczek?

Redukcja oraz wygładzanie zmarszczek jest zabiegiem, który coraz częściej wykonywany jest w klinikach medycyny estetycznej. Zmarszczki skutecznie oraz szybko można usunąć korzystając z zabiegów takich jak:

  • Wypełnienie kwasem hialuronowym
  • Toksyna botulinowa
  • Zabieg dermapen

Co to jest kwas hialuronowy?

Jest to polisacharyd, który naturalnie występuje w organizmie każdego człowieka. Cząsteczka kwasu hialuronowego działa jak gąbką, która zatrzymuje wodę. W skórze ta substancja odpowiada właśnie za utrzymywanie wody w organizmie oraz wchodzi w skład struktury skóry. Niestety z wiekiem zawartość kwasu hialuronowego spada i skóra traci swoją objętość oraz elastyczność. Prowadzi to do powstawania niechcianych zmarszczek. Na szczęście dzięki zabiegowi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego można uzupełnić jego braki w skórze, wstrzykując go w miejsca, gdzie widoczne są zmarszczki.

Jak długo utrzymuje się efekt wypełnienia zmarszczek kwasem hialuronowym?

Na czas utrzymania się efektów zabiegu wpływ ma wiele czynników. Rezultaty utrzymują się zwykle od 6 do 12 miesięcy. Efekty zabiegu zanikają stopniowo, a nie gwałtownie, oraz nie wpływa to na pogorszenie się jakości skóry. Istnieje możliwość podania preparatu wielokrotnie w to samo miejsce.

Jak działa toksyna botulinowa?

Zabieg z wykorzystaniem toksyny botulinowej zwany jest potocznie botoksem. Preparat blokuje przechodzenie bodźców z nerwów do mięśni powiązanych z mimiką twarzy. Działanie to zapobiega nadmiernemu skurczowi mięśni, marszczeniu i fałdowaniu skóry. Toksyna botulinowa działa jedynie na obszar mięśni, który został poddany zabiegowi. Pozostałe mięśnie funkcjonują bez zmian. Efekty odpowiednio przeprowadzonego zabiegu oraz dobrania wystarczającej ilości preparatu, wyglądają naturalnie oraz nie tworzą tzw. maski.

Jak długo utrzymuje się efekt zabiegu toksyny botulinowej?

Toksyna botulinowa działa na mięśnie przez czas od 3 do 5 miesięcy. Wpływ mają na to indywidualne predyspozycje pacjentów. Tak jak w przypadku kwasu hialuronowego efekty toksyny botulinowej również zanikają stopniowo. Takiego zabiegu można się podjąć od 2 do 3 razy w ciągu roku.

Jak przebiega zabieg dermapen?

Dermapen jest to małe urządzenie, które zawiera jednorazową głowicę z cienkimi igłami. Przed zabiegiem na skórę nakłada się krem znieczulający oraz dezynfekujący. Po wybraniu preparatu wykonuje się serie nakłuć igłami pulsującymi. Po zabiegu ważna jest rewitalizacja skóry. Kilka dni po wykonanym zabiegu skóra może się złuszczać, dlatego warto używać kremów o działaniu kojącym i regenerującym. W wyniku zabiegu skóra jest dobrze nawilżona, rozświetlona oraz napięta. Widoczne zmarszczki są zredukowane.