Liposukcja bez skalpela

Liposukcja bez skalpela

Osoby, które marzą o idealnej sylwetce, próbują wielu sposobów, aby ich marzenie stało się realne. Bardzo często jednak do redukcji tłuszczu konieczne jest podjęcie się specjalnego zabiegu. Nowoczesne techniki liposukcji pozwalają na odsysanie tłuszczu w sposób mało inwazyjny oraz bezpieczny. Dodatkowo takie zabiegi przynoszą zadowalające wyniki.

Jakie są rodzaje liposukcji bez użycia skalpela?

Osoby, które zamierzają zredukować zbędnie zalegającą tkankę tłuszczową, podejmując się specjalnych zabiegów, obawiają się bardzo często wszystkich procedur chirurgicznych oraz długiego czasu dochodzenia do pełnego zdrowia. Dodatkowo skomplikowane zabiegi chirurgiczne pozostawiają na ciele niechciane blizny. Jednak warto wiedzieć, że istnieją zabiegi, które są możliwe do wykonania bez użycia skalpela. Obecnie stosowane techniki liposukcji są małoinwazyjne oraz bezpieczne dla organizmu. Przy czym cały czas przynoszą zadowalające rezultaty i są, bardzo skuteczne. Do najpopularniejszych metod zabiegu liposukcji bez użycia skalpela należą:

Jak wygląda zabieg liposukcji ultradźwiękowej?

Liposukcja wykorzystująca fale ultradźwiękowe zwana jest również pod nazwą liposukcji kawitacyjnej. Procedura oparta jest na działaniu fal ultradźwiękowych, których wpływ umożliwia pozbywanie się zbędnej tkanki tłuszczowej. Ta innowacyjna technika liposukcji jest zupełnie bezbolesna i nie pozostawia blizn. Dodatkowo ten zabieg nie wymaga długiego czasu rekonwalescencji. Użycie fal ultradźwiękowych jest przełomem wśród różnych sposobów na pozbycie się tłuszczu. Fale w bezpieczny sposób oddzielają komórki tłuszczowe od pozostałych tkanek. Zaletą tego zabiegu jest także to, że jednocześnie można ujędrnić oraz obkurczyć obwisłą skórę.

Co to jest liposukcja Body Jet?

Jest to zabieg, który umożliwia skuteczną redukcję zbędnej tkanki tłuszczowej. Do zabiegu wykorzystywana jest innowacyjna technika, która polega na użyciu skupionego strumienia wody. Skupiony strumień wody, trwale usuwa tkankę tłuszczową. Z tego powodu, zabieg jest znacznie bezpieczniejszy od tradycyjnej metody liposukcji, a co najważniejsze nie wymaga użycia skalpela. Liposukcja bez skalpela Body Jet często jest stosowana jako alternatywa dla wielu innych metod modelowania sylwetki. Ten sposób radzenia sobie ze zbędnym tłuszczem cieszy się popularnością ze względu na natychmiastowe efekty. Dzieje się tak, ponieważ rezultaty zabiegu widoczne są już po jednej sesji.

Czym jest zabieg liposukcji laserowej?

Ten rodzaj zabiegu uznawany jest za mało inwazyjny. Sylwetka jest modelowana dzięki użyciu specjalnego lasera. Światło lasera, jednocześnie usuwa trudną do pozbycia się tkankę tłuszczową, ujędrnia ciało oraz pobudza włókna kolagenowe, które odpowiadają za napięcie skóry. Aby możliwe było wprowadzenie światłowodu, który rozpuści tłuszcz, lekarz wykonuje niewielkie nacięcie. Następnie rozpuszczony tłuszcz usuwany jest z organizmu, za pomocą specjalnego ssaka. Efektem liposukcji laserowej jest trwałe usunięcie tkanki tłuszczowej, wyszczuplenie oraz wymodelowane konkretnego miejsca.