Zabiegi na cellulit – z jakich warto skorzystać?

cellulite

Cellulit, czyli tzw. pomarańczowa skórka, to bez wątpienia zmora kobiet. Kobiet, ponieważ to właśnie u płci pięknej zdecydowanie częściej on występuje i jest bardzo trudny do usunięcia. Ponadto zmiany na skórze są powodem dyskomfortu, złego samopoczucia, obniżonej wartości siebie oraz licznych kompleksów. Co więc jednak zrobić, by się go w skuteczny sposób pozbyć? Na szczęście medycyna znalazła już i na pomarańczową skórę swoje sposoby, z którymi my się podzielimy.

Skąd bierze się cellulit?

Powodów powstania cellulitu jest wiele, choć większości zapewne kojarzy się on z nadwagą i nadmiarem kilogramów. Oczywiście, jest to jeden z powodów, ale niekonieczne jedyny. Co więcej, błędnym myśleniem jest, to mówiące, że wraz ze spadkiem wagi, zniknie również pomarańczowa skórka. Poza nadwagą i nagromadzeniem się tkanki tłuszczowej, innym powodem powstawania cellulitu może być zła cyrkulacja krwi i limfy – wówczas mamy do czynienia z cellulitem wodnym, który charakteryzuje się opuchnięciami. Inne przyczyny to nieodpowiednia dieta, brak nawodnienia organizmu, siedzący tryb życia, brak aktywności fizycznej, zażywanie środków hormonalnych – głównie antykoncepcyjnych.

Jakie mamy rodzaje cellulitu?

O tym nieco napisaliśmy już w powyższym akapicie. By jednak dokładniej to zobrazować, warto zaznaczyć, że mamy do czynienia z dwoma głównymi typami.

Pierwszy to cellulit wodny, czyli taki, w którym organizm ma zaburzony rytm hormonalny. Często pojawia się on w okresie dojrzewania, w czasie ciąży oraz po zaburzeniach hormonalnych. Taki cellulit powstaje na skutek kłopotów w prawidłowym przemieszczaniu się wody i tłuszczów w kierunku zewnętrznych warstw skóry. W następstwie powstaje nierówna struktura tkanki, która nazywana jest właśnie cellulitem.

Drugi typ to z kolei cellulit lipidowy, który wstępuje na skutek nieprawidłowego rozpadu komórek i kwasów tłuszczowych. Następnie komórki pęcznieją, tworząc tym samym swego rodzaju wybrzuszenia i guzki.

Jak możemy zaradzić na cellulit?

Na szczęście rozwój medycyny i technologii spowodował, że obecnie na rynku mamy wiele skutecznych, mało inwazyjnych i bezpiecznych sposobów na walkę z cellulitem. Do najpopularniejszych zabiegów możemy zaliczyć:

  • Mezoterapię igłową – podczas wykonywania mezoterapii igłowej, pod nasza skórę wprowadzany jest mieszanka substancji leczniczych, których zadaniem jest rozbicie i usunięcie komórek tłuszczowych z organizmu.
  • Lipoliza laserowa – za sprawą lasera rozpuszczane, a następnie usuwane są tkanki tłuszczowe. Zabieg najczęściej wymaga 2-3 serii w 2-3 tygodniowych odstępach czasu.
  • Venus Legacy – podobnie jak poprzednie zabiegi warto go powtórzyć 2-3 krotnie niewielkich odstępach czasu. Podczas wykonywania tego zabiegu zachodzi synergia działania, dlatego warto łączyć Venus Legacy, chociażby z liposukcją laserową.
  • Karboksyterapia – w tym przypadku, pod naszą skórę podawany jest dwutlenek węgla, którego zadaniem jest rozbicie złogów i komórek tłuszczowych, a następnie ich usunięcie. Zabieg jest bardzo bezpieczny i praktycznie bezbolesny, jednakże by uzyskać pełny efekt często potrzebujemy wykonać nawet 8-10 zabiegów.