Usuwanie cellulitu – odzyskać pewność siebie

nogi

Kobiety często mają problemy z dolegliwością, jaką jest cellulit. Cellulit przysparza wiele problemów szczególnie w okresie lata, kiedy zakładamy krótszą garderobę. Dla wielu kobiet jest nieestetyczny. Zdecydowanie obniża poziom samooceny oraz komfortu. Obecnie istnieje wiele skutecznych sposobów na walkę z tym problemem. Dzięki nim możemy odzyskać pewność siebie oraz pozbyć się uporczywego cellulitu.

Jak powstaje cellulit?

Cellulit jest skutkiem zaburzeń przepływu krwi oraz limfy. Prowadzi to do odkładania się oraz gromadzenia produktów ubocznych z przemiany materii. Tkanka tłuszczowa poprzedzielana jest tkanką łączną. Kiedy przybywa nadmiar komórek tłuszczowych, tkanka łączna zaczyna przybierać pofalowaną strukturę. Ta warstwa zwana jest potocznie przez kobiety tzw. skórką pomarańczową. Ciekawy jest fakt, że u kobiet przegrody tkanki łącznej są ułożone prostopadle do powierzchni skóry, przez co są bardziej widoczne. W przypadku mężczyzn tkanka łączna układa się zupełnie inaczej pod skórą, dlatego cellulit u panów jest rzadkością. Na walkę z tą dolegliwością skuteczne są zbiegi, które powodują rozbicie komórek tłuszczowych oraz usprawniają krążenie krwi.

Jakie są rodzaje cellulitu?

  • Cellulit wodny (twardy) – występuje zwykle u osób, które utrzymują stałą masę ciała. Przyczyną jego powstania jest nadmierne gromadzenie wody oraz toksyn w tkankach organizmu.
  • Cellulit tłuszczowy (miękki) – narażone są na niego osoby mało aktywne fizyczne. Pojawia się też u osób, które szybko zyskują oraz tracą wagę. Powstaje przez rozrastanie się komórek tłuszczowych w wyniku czego, powstają grudki. Osoba posiadająca ten rodzaj cellulitu ma widoczne fałdy oraz zgrubienia na skórze.

Jaki zabieg na cellulit?

Gabinety medycyny estetycznej dają możliwość redukcji cellulitu przy użyciu nowoczesnego sprzętu oraz innowacyjnych technik. Do najskuteczniejszych zabiegów pomagających walczyć z uporczywym cellulitem należą:

  • Mezoterapia igłowa – polega na wstrzyknięciu w tkankę objętą cellulitem specjalnego preparatu. Powoduje to rozbicie grudek, a zawarty w preparacie kwas hialuronowy nadaje skórze miękkości i gładkości.
  • Karboksyterapia – polega na podaniu podskórnym medycznego dwutlenku węgla. Zabieg przynosi satysfakcjonujące efekty, kiedy jest powtarzany kilka razy w odpowiednim odstępie czasu. Metoda jest bezpieczna oraz bezbolesna. Od razu po zabiegu można wrócić do codziennych aktywności.
  • Laser frakcyjny – zabieg polega na odmłodzeniu oraz ujędrnieniu skóry poprzez oddziaływanie na niej specjalnego lasera. Metoda może być łączona z zabiegiem osocza boagtopłytkowego. Efekty zabiegu są szybkie oraz zauważalne po jednej sesji.
  • Liposukcja laserowa – metoda polega na rozbiciu komórek tłuszczowych poprzez wykorzystanie specjalnego lasera. Działanie lasera dodatkowo obkurcza włókna kolagenowe oraz ujędrnia skórę. Zabieg jest mało inwazyjny, a jego efekty zauważalne są zaraz po wykonaniu.

Czy zabiegi na usunięcie cellulitu są skuteczne?

Efektami zabiegów jest redukcja zbędnej tkanki tłuszczowej, rozstępów oraz cellulitu. Dzięki konkretnym metodom poprawia się również jakość skóry. Zabiegi są nieinwazyjne i mogą być wykonywane w przypadku większości osób.