Liposukcja Body Jet

odchudzanie

Jedną z najnowocześniejszych oraz najskuteczniejszych metod modelowania sylwetki jest liposukcja Body Jet. Zabieg w trwały sposób pozwala pozbyć się zalegającej tkanki tłuszczowej. Dużą zaletą liposukcji jest to, że jest małoinwazyjna oraz bezbolesna. Jeden zabieg wystarcza, aby pozbyć się tłuszczu, z wybranych obszarów ciała. Ten rodzaj liposukcji pozwala na ponowne wykorzystanie odessanej tkanki tłuszczowej.

Co to jest Body Jet?

Liposukcja Body Jet to jedna z najnowocześniejszych oraz najskuteczniejszych metod usuwania zbędnej tkanki tłuszczowej. Zabieg jest alternatywą dla wielu innych metod modelowania sylwetki. Liposukcja Body Jet wykorzystuje przełomową technikę, w której używa się strumień wody. W tej metodzie, do usunięcia tkanki tłuszczowej stosuje się skupiony strumień wody. Najważniejsze w tym rodzaju liposukcji jest to, że ciecz oddziela tkankę tłuszczową, nie naruszając budowy sąsiadujących tkanek. Z tego powodu zabieg jest znacznie bezpieczniejszy od tradycyjnej metody liposukcji. Dużym plusem są również rezultaty, które widoczne są odrazy po wykonanym zabiegu.

Czy zabieg liposukcji Body Jet boli?

Podczas trwania zabiegu pacjentowi podawane jest znieczulenie miejscowe. Wpływa to zdecydowanie na zwiększenie komfortu. Możliwie odczuwalny ból jest zredukowany do minimum, dzięki temu cały zabieg jest mało bolesny.

Czy liposukcja Body Jet jest bezpieczna?

Liposukcja Body Jet jest jednym z małoinwazyjnych zabiegów. Strumień wody, który służy, do rozbicia tkanki jest delikatny, dzięki czemu nie uszkadza tkanek. Dodatkowo skład stosowanego roztworu ma właściwości, które łagodzą obrzęk oraz zmniejszają powstawanie krwiaków. Podawane znieczulenie miejscowe zmniejsza ryzyko wystąpienia skutków ubocznych takich jak mdłości czy zatory.

Ile tłuszczu można odessać podczas jednego zabiegu liposukcji?

Metoda liposukcji Body Jet pozwala odessać aż 5 litrów tłuszczu na 100 kilogramów masy ciała. Jest to maksymalna ilość, która jest bezpieczna i nie zakłóca procesów fizjologicznych zachodzących w organizmie. W przypadku osób, które posiadają prawidłową masę ciała lub z lekką niedowagą mogą odessać tłuszcz aż z sześciu różnych obszarów ciała.

Jak przygotować się do zabiegu liposukcji Body Jet?

Przed planowanym zabiegiem wykonywane są badania laboratoryjne. Na takie badania zwykle kieruje nas lekarz podczas kwalifikacji do zabiegu. Ważne jest również wykonanie badań układu oddechowego oraz układu krążenia w celu wykluczenia możliwych przeciwwskazań. Aby zminimalizować ryzyko powikłań, przed zabiegiem pacjent przechodzi antybiotykoterapię. Biorąc pod uwagę fakt, że zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, nie trzeba być na czczo.

Jakie są korzyści liposukcji metodą Body Jet?

  • Rezultaty widoczne tuż po zabiegu.
  • Jeden zabieg pozwala trwale usunąć dużą ilość tłuszczu.
  • Brak obrzęku i możliwość zmiany pozycji ciała.
  • Możliwość wykonania lipofillingu.
  • Bezpieczeństwo – mniejsze uszkodzenie tkanek podczas zabiegu i niższe ryzyko wystąpienia wybroczyn oraz powikłań.
  • Krótki czas trwania zabiegu.
  • Krótki czas powrotu do zdrowia po zabiegu.